
Самостійна перевірка кредитної історії може попередити деякі неприємні ситуації, як: поява шахрайських кредитів на ваше ім’я; копійковий борг за кредитом або кредитною карткою, що ви вважали виплаченими, який через тривалу несплату може суттєво зростати; виплачений кредит, що не перейшов у закритий статус; виявити та виправити неточності або неактуальну інформацію в кредитній історії. Але пам’ятайте,…

При запиті послуги кредитування фінансова установа обов’язково перевірить вашу кредитну історію. Хочете самостійно оцінити свої шанси на отримання кредиту – можете звернутися в бюро кредитних історій, але майте на увазі, що така послуга є безкоштовною лише раз на рік. Навіщо перевіряти кредитну історію? Кредитодавці перевіряють кредитну історію потенційного позичальника перед тим, як видати кредит. Оцінка…

Пожежі під час війни в Україні, на жаль, не рідкість. Що робити, якщо банкноти гривні пошкодив вогонь? Значно пошкоджені банкноти гривні через пожежу абощо можна віддати на дослідження для відшкодування збитків. Куди звертатися? До регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України, які сьогодні працюють у Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій та Львівській областях. Контакти підрозділів грошового обігу…

До 100 тис. грн на день готівкою можна зняти з рахунку в національній або іноземній валюті під час воєнного стану в Україні. Але для громадян, які перебувають на територіях під загрозою окупації державою-агресором, з 8 березня 2022 року Національній банк України запровадив окремі правила. На згаданих територіях клієнти банків можуть без обмежень знімати готівку в…

Фінансова система країни працює в умовах воєнного часу. І, звісно, у її роботі є тимчасові зміни, про які важливо знати громадянам. Національний банк України запустив спеціальний портал для населення «Фінансова оборона України». Портал містить інформацію про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану. Портал буде корисним для українців, які перебувають в Україні та за…

Навіть у воєнний час шахраї не полишають спроб ошукати громадян. Шахраї мають звичку швидко адаптуватися до нових обставин та реалій і реалізовують нові сценарії шахрайства. Як діють зловмисники під час війни? Під виглядом евакуаційних перевезень громадян шахраї просять передплату на картку, однак взятих на себе зобов’язань не виконують і просто зникають. Роблять фейкові оголошення зі…

В Україні – війна. Національний банк України стоїть на фінансовій обороні України. Банківська система працює, розрахунки картками проходять. Жодних заборон на розрахунки карткою немає. Якщо вам кажуть про протилежне – це неправда. Банкомати видають гроші, інкасатори по можливості підкріплюють їх готівкою. Але ходити з сумами готівки по вулицях у воєнний час – це наражати себе…

Національний банк України продовжує Всеукраїнську інформаційну кампанію з безготівкових розрахунків, що особливо актуально на період воєнного стану. Для магазинів. АЗС і аптек Тільки спільними зусиллями ми зможемо дати відсіч ворогу. Національний банк докладав, докладає і буде докладати всіх зусиль для того щоб система електронних платежів працювала в звичайному режимі. Банківська система продовжує забезпечувати всі необхідні…

Друзі, вітаємо з новорічними святами та Різдвом! Бажаємо вам та вашим родинам щастя, здоров’я та всілякого достатку! Святковий відпочинок, ласощі, подарунки, розваги та посиденьки з друзями чекають, і зовсім не хочеться витрачати дорогоцінний час на платежі. Та й не потрібно! Безконтактні розрахунки швидкі, сучасні, прості та надійні – достатньо піднести платіжну картку або пристрій до…

Новий рік вже на порозі, і ми всі поспішаємо, адже справи чекати не можуть! Щоб мати гарний настрій упродовж усього святкового періоду, потрібно пам’ятати, що кібершахраї особливо активні у період свят! Нагадаємо основні правила безпеки безготівкових розрахунків: Усі розрахунки з платіжною карткою робиш ти сам: у магазині – на касі; у кафе або ресторані –…

Тримай у секреті Друзі, вже зовсім скоро прийдуть різдвяні свята та наступить новий рік! У передсвятковій метушні та під час купівлі подарунків для найдорожчих, пам’ятайте прості правила безпеки безготівкових розрахунків: Тримай в секреті: ПІН-код, тризначний код на звороті картки та строк її дії. Вигадуй складні унікальні паролі та ПІН-коди. Створи окремий ПІН-код для кожної картки…

Що означає віртуальна картка і як нею користуватися? Віртуальні картки не мають фізичного носія (пластику). Вони мають тільки реквізити, як і у звичайної пластикової картки: 16-значний номер, термін дії та тризначний код, який потрібно вводити для підтвердження проведення операції. Використовуй віртуальну картку для платежів в інтернеті. Це підвищить платіжну безпеку та допоможе уникнути розголошення реквізитів…