Сучасний світ вимагає від людини бути успішною, продуктивною і перебувати в шаленому ритмі життя. Однак, така життєва стратегія іде в ногу зі стресом, а це, як відомо, рано чи пізно вибиває з колії продуктивності, активності, успішності. Ось таке замкнуте коло виходить.
Як справлятися зі стресами, як навчитися продуктивності при мінімальній втомлюваності і максимальному отриманні задоволення від роботи, розберемо в наших лайфаках робочого життя.

  • «НА СВОЄМУ МІСЦІ»

    Найголовніше правило підвищення продуктивності – це знати, що ви «на своєму місці», інакше кажучи, задайтеся питанням чи робота приносить вам задоволення, чи те, що ви робите – цінне? І якщо ви відповіли стверджуючи, тоді не завадить підходити до роботи свідомо: з бажанням працювати, отримувати задоволення від процесу та результату.

  • УНИКАТИ БАГАТОЗАДАЧНОСТІ

    Робити одночасно декілька справ може здатися універсальною і надприродною здібністю, однак психологи попереджають, що це лише ілюзія. На паралельне виконання навіть двох завдань ви витрачаєте набагато більше часу і зусиль, ніж на їх послідовне рішення. Адже ваш мозок змушений постійно перемикати увагу і, відповідно, відволікатися.

  • ДОСТАТНЬО ЧАСУ ДЛЯ СНУ

    Дуже важливим в досягненні продуктивності є режим дня і дисципліна. Згідно з даними, отриманими Медичною Школою Гарварда, недосипання призводить до погіршення настрою, зниження мотивації, погіршення здатності до оцінки та сприйняття – а це якраз ті самі речі, які важливі для успішної щоденної роботи.
    Щоб зробити сон більш ефективним необхідно визначити, коли потрібно відпочити, а коли – попрацювати. Виділіть кілька хвилин і обміркуйте ідеальний для вас графік восьмигодинного сну. Запишіть його. Дотримуйтеся його протягом наступних семи днів. Ваші тіло і бізнес будуть вам вдячні.

  • ЧАСОВІ ПРОМІЖКИ

    Психологи радять ділити свій робочий день на кілька часових проміжків. Для виконання важливих завдань відводьте по 1,5 години з перервою на відпочинок чи менш важливі завдання. Ці півтори години необхідно проводити з відключеним телефоном і всіма відволікаючими дівайсами.

  • ОРГАНІЗОВАНЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ

    Дослідження показують, що в більшості випадків організоване, охайне робоче місце з мінімальною кількістю предметів на столі збільшує продуктивність. Навіть невеличкі різнокольорові стікери з завданнями в змозі відволікти вашу увагу.

  • РОБІТЬ ВСЕ РОЗМІРЕНО

    <

    Тут працює принцип «Сім раз відміряй, один – відріж». Продуктивність – це скоріше марафон, а не 100-метровий забіг. Поспіх та перестрибування від завдання до завдання може привести до помилок та фрустрації. Золоте правило – не поспішайте.

  • ЧАС БЕЗ ІНТЕРНЕТУ

    Протягом всієї історії люди намагалися звільнитися від зайвих думок і навчитися зосереджуватися. Але з появою соціальних мереж зосереджуватися стало складніше. Якщо робота не вимагає від вас підключення до інтернету, то просто відключіться, поки не закінчите проект. Ви здивуєтеся, наскільки багато можна зробити за допомогою комп’ютера не підключеного до інтернету. Якщо інтернет вам все-таки потрібен, але при цьому триматися подалі від відволікаючих ресурсів у вас не виходить, спробуйте StayFocused (це додаток для Google Chrome, який блокує доступ до відволікаючих сайтів).

  • НАЙВАЖЛИВІША СПРАВА

    Коли ви приходите на роботу вранці, починайте з найважливішої справи. У цей час у вас, швидше за все, найбільше енергії і найменше відволікаючих моментів. Напередодні ввечері вирішите, яка справа найбільше заслуговує вашої уваги. Потім зосередьте на ній всі ваші зусилля, але не більше, ніж на 90 хвилин. Продуктивність – це не те, скільки завдань ви виконали або скільки годин ви працювали. Ви продуктивні, коли створюєте те, що має цінність.

  • ЗАЙМАЙТЕСЯ СВОЄЮ ОСВІТОЮ ТА НАВЧАННЯМ

    Освоєння однієї програми чи методики може зекономити вам багато часу, і ви знаєте про це. Але ви також знаєте, що вам дуже зручно робити так, як ви робили раніше. Освоюйте нові програми, питайте в інших, як вони це роблять. Шукайте інформацію в інтернеті, ходіть на якісні майстер-класи, семінари.

  • ЕНЕРГІЯ

    Якщо ви хочете залишатися щасливим і мати високу продуктивність, дбайте про свою енергію і не забувайте поповнювати її запаси. Енергія – це паливо, яке ви спалюєте протягом усього дня, щоб впоратися з роботою. Коли ви переробляєте, це зайвий час, який потрібно звідкись взяти, змушує відмовлятися від простих речей, які дарують енергію (наприклад, проведення часу з улюбленими). Як тільки ви перестаєте витрачати час на речі для душі, ви починаєте свідомо програшну битву, стаєте дратівливим і менш продуктивним.

  • БУДЬТЕ ЧЕСНИМИ З СОБОЮ

    Одна з найгірших (і найменш продуктивних) речей, які ви можете зробити – це бути нечесним з самим собою. Задайтеся питаннями:
    Чи робите ви те, що потрібно робити або просто переносити на потім?
    Ви ставите собі високі цілі, а потім кидаєте їх через кілька тижнів, або розбиваєте на кілька етапів і все-таки виконуєте?
    Ви прокидаєтеся з першого разу разом з будильником або переставляєте його 5 разів, перш ніж піднімаєтеся з ліжка?
    Чи слухаєте ви свій мозок, коли він говорить, що втомився від роботи і хоче відпочити?
    Ви проводите кілька годин навпроти телевізора, а потім намагаєтеся зрозуміти, куди пішов час?