Безпечна покупка товарів в інтернеті: 12 етапів перевірки інтернет магазину

З розвитком інтернет-технологій люди все частіше стали здійснювати покупки товарів в інтернеті. З’явилося безліч сайтів, де можна відшукати будь-який товар, починаючи від косметичних засобів, одягу і закінчуючи меблями, побутовою технікою. Але з виникненням глобальної мережі з’явилася робота і для шахраїв.

В чому полягає вигода купівлі товарів в інтернеті?

Купівля речей по інтернету дуже зручна:

 • Не потрібно ходити по різних магазинах у пошуках потрібної речі і адекватної ціни. Купівля товарів в інтернеті передбачає комфортні умови: ви, сидячи вдома в затишному кріслі під улюблену мелодію, не поспішаючи переглядаєте сайти з потрібним товаром, порівнюєте ціни, робите вибір.

 • Ціна на товар у віртуальних магазинах зазвичай нижче, ніж у традиційних, звичних для нас, магазинах. Звичайні магазини платять гроші за оренду, на зарплату продавця, на утримання торгових площ. І ці гроші закладаються у вартість товару.

 • Купівля речей з інтернету може здійснюватися в будь-який час доби. У віртуальних магазинах немає перерви та вихідних днів, на відміну від реальних торгових точок.

 • Якщо обраний товар на сайті інтернетмагазину, який розташований в вашому місті, то, найчастіше, в межах міста доставка товару здійснюється безкоштовно.

 • Вибираючи товар в інтернет — магазині, ви не відчуваєте психологічного тиску з боку продавця. Згадайте, який дискомфорт викликає продавецьконсультант, що стоїть «над душею», який кожну секунду щось пропонує.

 • Вид оплати ви вибираєте самі. Можна заплатити готівкою, після того, як кур’єр принесе товар або оплатити покупку за допомогою банківського переказу.

 • Можна здійснювати покупки за повної анонімності. Адже реєстрація у віртуальному магазині не вимагає точних даних, можна зайти на сайт під будь-яким ім’ям. Тут ви не зіткнетеся з сусідом по квартирі, як це зазвичай буває в звичайному магазині, і ніхто не дізнається про вашу покупку, поки ви самі не вирішите розповісти про неї.

Переваги інтернет-покупок очевидні: зручність вибору, оплати, доставки й конфіденційність.

Можливі ризики інтернет магазину — про що необхідно знати при купівлі речей через інтернет. Щоб замовлена річ вас не розчарувала, потрібно бути дуже уважним при виборі товару.

Найчастіше помилки, які допускає покупець, пов’язані:

 • із зазначенням розміру, фасону (якщо це одяг);

 • з оформленням замовлення (вказується неправильну адресу або номер мобільного телефону).

Ризики інтернет-магазину можуть виникати в наступних ситуаціях:

 • Якщо покупець, заплативши за товар, зіткнеться з безчесними продавцями, то може отримати річ поганої якості або взагалі поламану (непрацюючу річ). Наприклад, замовлений фотоапарат може потрапити в руки до покупця в неробочому стані. Бувають випадки, що покупець заплатив за товар, але так його і не отримав, а контакти продавця вже не відповідають.

 • Блокування картки при оплаті. Наприклад, вибравши товар на престижному інтернет-сайті, ви оплачуєте товар через карту. Але гроші в цей момент на рахунку блокуються. Чому? Тому що магазин не працює із закордонними банківськими картами. В результаті, доступ до грошей заблокований, магазин скасовує замовлення. І розчарованому покупцеві залишається чекати повернення грошей, які повернуться протягом 30 днів і розпрощатися з обраним товаром.

 • Проблеми з перевізником. Хоча, на сьогоднішній день свої послуги з перевезення товарів, надають безліч компаній, і вибрати надійну організацію не складно, все ж проблеми з доставкою товару трапляються. Найчастіше це:

  1. Порушення строків доставки (коли посилка лежить на проміжних пунктах і добирається до покупця дуже довго);

  2. Пошкодження упаковки і, як наслідок, пошкодження товару;

  3. Втрата посилки в дорозі. Таке рідко, але все ж трапляється.

 • Митні проблеми. Якщо замовлення робиться в закордонних інтернет — магазинах, то на митниці можуть виникнути труднощі з-за перевищення митних лімітів, коли посилка вважається комерційною партією.

Як перевірити надійність інтернет магазина для безпечної покупки речей по інтернету. Розглянемо основні моменти, які дозволяють уникнути обману і вчасно розпізнати аферистів.

Щоб покупка товарів в інтернеті приносила радість, потрібно:

 1. Для пошуку товарів скористатися не звичними пошукачами, як google, yandex, а спеціалізованими — такими, як find.com, Polivore, google shopping. Щоб знайти електронні товари, побутову техніку, садові товари та ін. ідеально підійде пошуковик Shopzilla. Існують безліч пошукових систем — наприклад, bizrate.com, pricegrabber.com, hotline.ua — які аналогічні перерахованим вище.

 2. Після реєстрації на сайті магазину задайтеся питанням: «Як перевірити сайт інтернет-магазину?» Для цього прочитайте відгуки про магазин на форумах, оцініть оформлення сайту, чи немає на ньому помилок (граматичних помилок, неробочих посилань), чи виникають технічні неполадки. Неодмінно зайдіть в розділи сайту «про нас», «наші контакти», «обслуговування клієнтів», де можна дізнатися місцезнаходження магазину, телефони та іншу потрібну інформацію. Якщо такі розділи відсутні — це повинно Вас насторожити.

 3. Зайвим не буде перевірити сайт магазину по базах фішингових сайтів. Приміром, Kaspersky Internet Security робить це автоматично. Втім, у будь-який інший антивірусній програми є функція “антифішинг” або її аналоги.

 4. Якщо на сайті присутній спам, величезна кількість сторонніх банерів і всіляка реклама – це поганий знак. Справжній інтернет-магазин отримує прибуток за товари, а не за дешеві оголошення і тому подібні способи пропаганди того чи іншого продукту.

 5. Зверніть увагу на електронну пошту магазину. Якщо адреса має вигляд, типу gmail.com — тобто знаходиться на безкоштовному поштовому сервері, то це недобрий знак. Солідні магазини, що мають гарну репутацію, зазвичай мають e-mail такого виду: support@название_магазина.com.

 6. Не забудьте перевірити, чи є у інтернет-магазину реальний офіс. Відсутність юридичної адреси та банківських реквізитів – погані фактори.
  Звичайно, шахраї можуть вказати липові контакти. Тому будь-яку інформацію щодо місця знаходження творців магазину потрібно перевіряти.

 7. Наступним показником надійності інтернет-магазину служить розділ, присвячений формі оплати. Якщо мова йде про пряме зарахування суми на якийсь гаманець типу Yandex, WebMoney і т.п. – то це вже підозріло, оскільки так у вас не залишиться ніяких доказів, що ви заплатили. Якщо є можливість оплатити покупку через PayPal, то це вагомий аргумент на користь сайту. PayPal — платіжна система, яка суворо стежить за виконанням продавцем взятих на себе зобов’язань, і не буде підтримувати магазин з сумнівною репутацією.

Найбільш нахабні шахраї просять довірливих покупців ввести номер і код підтвердження кредитної картки, щоб зняти з неї всі гроші. Тому запам’ятайте:

ніколи, чуєте, ніколи і нікому не давайте які або дані про вашу кредитку!

 1. Ще важливий момент – передоплата. Не факт, що магазин, який вимагає частина суми наперед – липовий, але наявність інших способів вирішення цієї проблеми на увазі оплати кур’єру, оплати при отриманні післяплатою або повної передоплати перед відправкою кур’єрською компанією вселяє більше віри в чесність “шопа”.

До речі, про накладний платіж. Не завжди такий спосіб оплати свідчить про надійність “контори”, з якою ви зв’язалися. Посудіть самі: посилка приходить на пошту, де ви повинні її сплатити. Але ви ж не знаєте, що в цій посилці, а дізнаєтесь вже тоді, коли розлучитеся з грошима. І навіть якщо працівники пошти звірять правильність інформації стосовно товару, зазначеного в описі, то цілком можливо, що замість обіцяного мобільного телефону за кілька тисяч гривень, вам підсунуть стареньку книгу “25 зібрання КПРС”.

 1. Також важливим критерієм при визначенні надійності інтернет-магазину є ціна товару. Якщо вартість набагато нижче, ніж в інших подібних місцях, то десь підвох – не може ж продавець працювати собі в збиток.

 2. Важливим моментом є інформація про гарантію та повернення товару у разі виникнення різних причин (бракований або який вам не підійшов). Чесні продавці детально описують на своїх сайтах всю процедуру повернення товару, його експертизи та заміни, відправки товару для обміну і ремонту. Крім того, з товаром поставляються гарантійні талони та інші документи, що вказують на комплектність замовлення.

 3. Сучасним способом убезпечити себе, здійснюючи покупки в інтернеті, служить перевірка інтернет-магазину через сервіси типу whois-service, де можна відстежити інформацію про власника ресурсу, про те, скільки часу існує цей ресурс. А інформація про непорядних продавців знаходиться на ресурсах типу scambook.com.

 4. Вивчити рейтинг вподобаного магазину, зосереджено ознайомитися з описом товару, прочитати відгуки покупки через інтернет, уважно і неквапливо оформити замовлення.


Безпечні покупки можна здійснювати, якщо
попередньо провести всі вищеперелічені перевірки.

Підійдіть до процесу покупки товарів в інтернеті з повною відповідальністю, в іншому випадку — звинувачувати буде нікого, крім себе самого.