Безпечна покупка товарів в інтернеті: 12 етапів перевірки інтернет магазину

З розвитком інтернет-технологій люди все частіше стали здійснювати покупки товарів в інтернеті. З’явилося безліч сайтів, де можна відшукати будь-який товар, починаючи від косметичних засобів, одягу і закінчуючи меблями, побутовою технікою.Але з виникненням глобальної мережі з’явилася робота і для шахраїв.

В чому полягає вигода купівлі товарів в інтернеті?

Купівля речей по інтернету дуже зручна:

 • Не потрібно ходити по різних магазинаху пошуках потрібної речі і адекватної ціни. Купівля товарів в інтернеті передбачає комфортні умови: ви, сидячи вдома в затишному кріслі під улюблену мелодію, не поспішаючи переглядаєте сайти з потрібним товаром, порівнюєте ціни, робите вибір.

 • Ціна на товар у віртуальних магазинах зазвичай нижче, ніж у традиційних, звичних для нас, магазинах. Звичайні магазини платять гроші за оренду, на зарплату продавця, на утримання торгових площ. І ці гроші закладаються у вартість товару.

 • Купівля речей з інтернету може здійснюватися в будь-який час доби. У віртуальних магазинах немає перерви та вихідних днів, на відміну від реальних торгових точок.

 • Якщо обраний товар на сайті інтернетмагазину, який розташований в вашому місті, то,найчастіше, в межах міста доставка товару здійснюється безкоштовно.

 • Вибираючи товар в інтернет — магазині, вине відчуваєте психологічного тиску з боку продавця.Згадайте, який дискомфорт викликає продавецьконсультант, що стоїть «над душею», який кожну секунду щось пропонує.

 • Вид оплати ви вибираєте самі.Можна заплатити готівкою, після того, як кур’єр принесе товар або оплатити покупку за допомогою банківського переказу.

 • Можна здійснювати покупки за повної анонімності. Адже реєстрація у віртуальному магазині не вимагає точних даних, можна зайти на сайт під будь-яким ім’ям. Тут ви не зіткнетеся з сусідом по квартирі, як це зазвичай буває в звичайному магазині, і ніхто не дізнається про вашу покупку, поки ви самі не вирішите розповісти про неї.

Переваги інтернет-покупок очевидні: зручність вибору, оплати, доставки й конфіденційність.

Можливі ризики інтернет магазину — про що необхідно знати при купівлі речей через інтернет. Щоб замовлена річ вас не розчарувала,потрібно бути дуже уважнимпри виборі товару.

Найчастіше помилки, які допускає покупець, пов’язані:

 • із зазначенням розміру, фасону(якщо це одяг);

 • з оформленням замовлення(вказується неправильну адресу або номер мобільного телефону).

Ризики інтернет-магазину можуть виникати в наступних ситуаціях:

 • Якщо покупець, заплативши за товар, зіткнеться з безчесними продавцями, томоже отримати річ поганої якості або взагалі поламану(непрацюючу річ). Наприклад, замовлений фотоапарат може потрапити в руки до покупця в неробочому стані. Бувають випадки, що покупець заплатив за товар, але так його і не отримав, а контакти продавця вже не відповідають.

 • Блокування картки при оплаті.Наприклад, вибравши товар на престижному інтернет-сайті, ви оплачуєте товар через карту. Але гроші в цей момент на рахунку блокуються. Чому? Тому що магазин не працює із закордонними банківськими картами. В результаті, доступ до грошей заблокований, магазин скасовує замовлення. І розчарованому покупцеві залишається чекати повернення грошей, які повернуться протягом 30 днів і розпрощатися з обраним товаром.

 • Проблеми з перевізником.Хоча, на сьогоднішній день свої послуги з перевезення товарів, надають безліч компаній, і вибрати надійну організацію не складно, все ж проблеми з доставкою товару трапляються. Найчастіше це:

  1. Порушення строків доставки (коли посилка лежить на проміжних пунктах і добирається до покупця дуже довго);

  2. Пошкодження упаковки і, як наслідок, пошкодження товару;

  3. Втрата посилки в дорозі. Таке рідко, але все ж трапляється.

 • Митні проблеми.Якщо замовлення робиться в закордонних інтернет — магазинах, то на митниці можуть виникнути труднощі з-за перевищення митних лімітів, коли посилка вважається комерційною партією.

Як перевірити надійність інтернет магазина для безпечної покупки речей по інтернету. Розглянемо основні моменти, які дозволяють уникнути обману і вчасно розпізнати аферистів.

Щоб покупка товарів в інтернеті приносила радість, потрібно:

 1. Для пошуку товарів скористатися не звичними пошукачами, як google, yandex, а спеціалізованими — такими, як find.com, Polivore, google shopping. Щоб знайти електронні товари, побутову техніку, садові товари та ін. ідеально підійде пошуковик Shopzilla. Існують безліч пошукових систем — наприклад, bizrate.com, pricegrabber.com, hotline.ua — які аналогічні перерахованим вище.

 2. Після реєстрації на сайті магазину задайтеся питанням: «Як перевірити сайт інтернет-магазину?» Для цьогопрочитайте відгуки про магазин на форумах, оцініть оформлення сайту, чи немає на ньому помилок (граматичних помилок, неробочих посилань), чи виникають технічні неполадки. Неодмінно зайдіть в розділи сайту «про нас», «наші контакти», «обслуговування клієнтів», де можна дізнатися місцезнаходження магазину, телефони та іншу потрібну інформацію. Якщо такі розділи відсутні — це повинно Вас насторожити.

 3. Зайвим не буде перевірити сайт магазину по базах фішингових сайтів. Приміром, Kaspersky Internet Security робить це автоматично. Втім, у будь-який інший антивірусній програми є функція “антифішинг” або її аналоги.

 4. Якщо на сайті присутній спам, величезна кількість сторонніх банерів і всіляка реклама – це поганий знак. Справжній інтернет-магазин отримує прибуток затовари, а не за дешеві оголошення і тому подібні способи пропаганди того чи іншого продукту.

 5. Зверніть увагу на електронну пошту магазину. Якщо адреса має вигляд, типу gmail.com — тобто знаходиться на безкоштовному поштовому сервері, то це недобрий знак. Солідні магазини, що мають гарну репутацію, зазвичай мають e-mail такого виду: support@название_магазина.com.

 6. Не забудьте перевірити, чи є у інтернет-магазину реальний офіс. Відсутність юридичної адреси та банківських реквізитів – погані фактори.
  Звичайно, шахраї можуть вказати липові контакти. Тому будь-яку інформацію щодо місця знаходження творців магазину потрібно перевіряти.

 7. Наступним показником надійності інтернет-магазину служить розділ, присвячений формі оплати.Якщо мова йде про пряме зарахування суми на якийсь гаманець типу Yandex, WebMoney і т.п. – то це вже підозріло, оскільки так у вас не залишиться ніяких доказів, що ви заплатили. Якщо є можливість оплатити покупку через PayPal, то це вагомий аргумент на користь сайту. PayPal — платіжна система, яка суворо стежить за виконанням продавцем взятих на себе зобов’язань, і не буде підтримувати магазин з сумнівною репутацією.

Найбільш нахабні шахраї просять довірливих покупців ввести номер і код підтвердження кредитної картки, щоб зняти з неї всі гроші. Тому запам’ятайте:

ніколи, чуєте, ніколи і нікому не давайте які або дані про вашу кредитку!

 1. Ще важливий момент –передоплата.Не факт, що магазин, який вимагає частина суми наперед – липовий, але наявність інших способів вирішення цієї проблеми на увазі оплати кур’єру, оплати при отриманні післяплатою або повної передоплати перед відправкою кур’єрською компанією вселяє більше віри в чесність “шопа”.

До речі,про накладний платіж. Не завжди такий спосіб оплати свідчить про надійність “контори”, з якою ви зв’язалися. Посудіть самі: посилка приходить на пошту, де ви повинні її сплатити. Але ви ж не знаєте, що в цій посилці, а дізнаєтесь вже тоді, коли розлучитеся з грошима. І навіть якщо працівники пошти звірять правильність інформації стосовно товару, зазначеного в описі, то цілком можливо, що замість обіцяного мобільного телефону за кілька тисяч гривень, вам підсунуть стареньку книгу “25 зібрання КПРС”.

 1. Також важливим критерієм при визначенні надійності інтернет-магазину єціна товару. Якщо вартість набагато нижче, ніж в інших подібних місцях, то десь підвох – не може ж продавець працювати собі в збиток.

 2. Важливим моментом є інформація про гарантію та повернення товаруу разі виникнення різних причин (бракований або який вам не підійшов). Чесні продавці детально описують на своїх сайтах всю процедуру повернення товару, його експертизи та заміни, відправки товару для обміну і ремонту. Крім того, з товаром поставляються гарантійні талони та інші документи, що вказують на комплектність замовлення.

 3. Сучасним способом убезпечити себе, здійснюючи покупки в інтернеті, служитьперевірка інтернет-магазину через сервіситипу whois-service, де можна відстежити інформацію про власника ресурсу, про те, скільки часу існує цей ресурс. А інформація про непорядних продавців знаходиться на ресурсах типу scambook.com.

 4. Вивчити рейтинг вподобаного магазину, зосереджено ознайомитися з описом товару, прочитати відгуки покупки через інтернет, уважно і неквапливо оформити замовлення.


Безпечні покупки можна здійснювати, якщо
попередньо провести всі вищеперелічені перевірки.

Підійдіть до процесу покупки товарів в інтернетіз повною відповідальністю, в іншому випадку — звинувачувати буде нікого, крім себе самого.