Технічні характеристики
Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г Діаметр, мм Категорія якості карбування Гурт Тираж, штук
5 нейзильбер 16.54 35 спеціальний анциркулейтед рифлений 35 000

 

Серія: Українська спадщина
Присвячена яскравій перлині українського народного мистецтва – косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області. Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Основні елементи косівського розпису – квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети – усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис.
На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч – рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі – куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах – елементи косівських розписів; унизу – півколом номінал – П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).
На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі – стилізовані півники.
Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій
Скульптор: Атаманчук Володимир