ІСТОРІЯ БАНКУ

1997

Зареєстровано, як акціонерний банк зі статутним капіталом 2,21 млн грн.(Свідоцтво про реєстрацію №267 від 20.06.1997). Отримана ліцензія НБУ на право здійснення банківських операцій

1998

Збільшення статутного капіталу до 3,159 млн. гривень. Приєднання до міжнародної платіжної системи S.W.I.F.T. Отримання членства в Українській міжбанківській валютній біржі.

1999

Збільшення статутного капіталу до 15,9 млн. гривень.

2000

Отримання членства у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

2001

Отримання дозволу на вкладення коштів у статутні фонди інших юридичних осіб.

2002

Збільшення статутного капіталу до 28,613 млн. гривень.  Приєднання до платіжних систем Visa International (асоційоване членство) та Master Card Europe (афілійоване членство). Отримання членства в Асоціації українських банків та асоціації «Український кредитно-банківський союз».

Відкриття філії Банку в м. Житомир

2003

Проведення реорганізації Банку у відкрите акціонерне товариство.

Відкриття філії Банку в м. Вінниця та МАПП «Ягодин».

2004

Збільшення статутного капіталу до 68,613 млн. гривень. Відкриття філії Банку в м. Одеса

2005

Участь у заснуванні ТОВ «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій», створеного при Асоціації українських банків.

Отримання членства в Асоціації «Перша фондова торгівельна система».

Відкриття філії Банку в м. Харків

2006

Збільшення статутного капіталу до 149,999 млн. гривень. Отримання ліцензії ДКЦПФР на ведення депозитарної діяльності зберігача цінних паперів. Отримання членства в Українській національній іпотечній асоціації. Отримання членства в Професійній асоціації реєстраторів та депозитаріїв. Приєднання до Національної системи масових електронних платежів.

2007

На загальних зборах акціонерів затверджено результати чергової підписки на акції в сумі 50 млн. гривень. Отримання членства в Українській міжбанківській асоціації членів платіжних систем «ЕМА».  Призначення нового керівництва Банку. Прийнято рішення про початок ребрендингу Банку.

2008

Зміна організаційної структури Банку. Отримання дозволу від міжнародної платіжної системи Visa International на емісію преміальних платіжних карток Visa Platinum. Початок роботи Контакт-центру Банку. Початок процесу сертифікації бізнес-процесів за програмою оцінки якості ISO 9001:2000. Початок впровадження модуля CRM. Збільшення статутного капіталу до 200 млн. гривень. Відкриття відділень у м. Дніпропетровськ, м. Запоріжжя. Ребрендинг відділення у м. Київ.

2009

Оновлення кредитного рейтингу «Кредит-Рейтинг» по Національній рейтинговій шкалі uaBBB- (прогноз рейтингу стабільний). Зміна організаційної структури. Отримання сертифікату системи менеджменту якості міжнародного стандарту ISO 9001:2008. Ребрендинг територіального управління у м. Одеса. Відкриття територіального управління у м. Полтава.  Відкриття територіального управління у м. Миколаїв.

Змінено офіційне найменування на Публічне Акціонерне товариство «Перший Інвестиційний Банк».

2010

Успішне проходження першого наглядового аудиту з системи менеджменту якості на відповідність стандарту ISO 9001:2008. За ініціативи керівництва Банку було створено Благодійну фундацію «Відкриті серця України». Фундація є благодійною неприбутковою організацією і має статус всеукраїнської. Підтвердження кредитного рейтингу «Кредит-Рейтинг» по Національній рейтинговій шкалі uaBBB- (прогноз рейтингу – стабільний). Відкриття оновленого відділення №8 у м. Київ. Ребрендинг територіального управління у м. Харків. Ребрендинг відділення №25 у м. Вінниця. Збільшення статутного капіталу до 230 млн. гривень.
Відкриття оновленого відділення №16 у м. Кіровоград. Введено в експлуатацію перші інфомаційно-транзакційні кіоски. Відновлено роботу з Єдиною Інформаційною Системою «Реєстр позичальників» (НБУ) по обміну інформації щодо прострочених кредитів.  Отримання членства в ПАТ «Українська біржа». Акції Банку пройшли процедуру лістингу і були включені до другого рівня лістингу біржового списку ПАТ«Київська міжнародна фондова біржа».

2011

Початок співпраці з Державною іпотечною установою.  Відкриття нового відділення №12 у м. Ялта.  Відкриття нового відділення №44 у м. Одеса.  Відкриття нового відділення №5 у м. Львів.  Успішне проходження другого наглядового аудиту з системи менеджменту якості на відповідність стандарту ISO 9001:2008.  Початок впровадження Системи управління інформаційної безпеки, відповідно до міжнародних стандартів серії ISO/IEC 27001:2005 та ISO/IEC 27002:2005, з урахуванням модифікацій Національного банку України, визначених стандартами СОУ Н НБУ 65.1 СУІБ 1.0:2010 та СОУ Н НБУ 65.1 СУІБ 2.0:2010.  Розпочато співпрацю з рейтинговим агентством «ІВІ-Рейтинг». Присвоєння та підтвердження кредитного рейтингу uaBBB+ (прогноз рейтингу – стабільний).  Заснування дочірнього підприємства – ТОВ «Глобальна платіжна мережа», яким отримані: Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи, Ліцензія на здійснення переказу коштів небанківськими фінансовими установами та ініційовано реєстрацію внутрішньодержавної небанківської платіжної системи.  Завершено процедуру ребрендингу існуючих відділень.  Введено в експлуатацію кіоски самообслуговування (ПКТС).

2012

Відкриття нових двох відділень у м. Київ (№3, №19) та відділень у містах Ялта (№15), Чернівці (№7), Житомир (№27).  Присвоєння та підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів на рівні «4+» (висока надійність) незалежним Рейтинговим агентством «IBI-Rating».  Підтвердження кредитного рейтингу uaBBB+ (прогноз рейтингу – стабільний) незалежним Рейтинговим агентством «IBI-Rating».  Досягнення п’ятого результату серед 153 учасників Ренкінгу публічності компаній учасників фондового ринку України, що був проведений в рамках проекту «Культура ведення бізнесу на фондовому ринку України». Проходження ресертифікаційного аудиту системи менеджменту якості та отримання сертифікату відповідності вимогам ISO 9001:2008 на наступні три роки від органу TOB «ТЮФ Рейнланд Україна», що входить до міжнародного концерну TÜV Rheinland InterCert  Початок реалізації проекту «Wi-Fi доступ до мережі« Інтернет »по Україні» та успішне впровадження безкоштовного сервісу Wi-Fi в семи відділеннях Банку. Введено в експлуатацію 25 платіжних терміналів, за допомогою яких можна здійснити оплату послуг 339 біллерів.

2013

Старт проекту зі встановлення у відділеннях ПАТ «Укртелеком» терміналів прийому платежів.       Відкриття відділень: – №40, м. Харків; – №45, м. Одеса; – №15, м. Херсон; – №28, м. Рівне; – №48, м. Одеса. Перемога в номінації «Банк з найбільш динамічним розвитком» за результатами ІII Міжнародного конкурсу «Кращі банки ГУАМ-2012». Підтвердження рейтинговим агентством «ІВІ-Рейтинг» індивідуального рейтингу надійності вкладів на рівні «4+ (висока надійність)» та довгострокового кредитного на рівні uaВВВ+, з прогнозом «стабільний». Отримання відзнаки «Найбільш динамічний партнер системи «АVERS»» в рамках V Міжнародної конференції «Ринки грошових переказів, банківських металів і готівкової валюти». Отримання нових ліцензій на право здійснення професійної діяльності на фондовому ринку. Присвоєння авторитетним фінансовим інтернет-виданням Global Financial Market Review звання «Best Retail Bank of Ukraine-2013». Зареєстровано банківську групу: ПАТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» та ТОВ «ГЛОБАЛЬНА ПЛАТІЖНА МЕРЕЖА».

2014

Відкриття нового відділення №26 у м. Вишневе.  Підтвердження рейтинговим агентством «ІВІ-Рейтинг» індивідуального рейтингу надійності вкладів на рівні «4+ (висока надійність)» та довгострокового кредитного на рівні uaВВВ+, з прогнозом «стабільний».  Перемога на VI Всеукраїнському конкурсі «БАНК РОКУ – 2014» в номінації «Банк з найбільшим
інноваційним потенціалом». Здобуто 24 місце серед 82 українських банків з показником rd.2 (pi) (хороша надійність, в порівнянні з іншими банками) за підсумками оцінювання депозитів в банківському секторі, що формується на щоквартальній основі РА “Стандарт-Рейтинг”.  Введено в експлуатацію 250 платіжних терміналів, за допомогою яких можна здійснити оплату послуг більш ніж 1300 сервісів (всього мережа ПТКС налічує 576 терміналів). НБУ узгодив Правила використання електронних грошей з використанням наперед оплачених карток міжнародних платіжних систем VISA International та MasterCard ПАТ “ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК”.

2015

Підтвердження рейтинговим агентством «ІВІ-Рейтинг» індивідуального рейтингу надійності вкладів на рівні «4+ (висока надійність)» та довгострокового кредитного на рівні uaВВВ+, з прогнозом «стабільний».